Atuty naszej szkoły

Misją szkoły jest:

• podejmowanie działań na rzecz wspomagania samorozwoju ucznia, pomocy rodzicom w procesie wychowania dziecka na odpowiedzialnego, przygotowanego do pracy zespołowej i indywidualnej członka społeczności tak lokalnej, jak rozumianej szerzej.

• Nauczyciele we współpracy z rodzicami i innymi sojusznikami szkoły, traktując ucznia podmiotowo, umożliwiają mu przyrost wiedzy i umiejętności, które pozwalają dziecku stać się dorosłym potrafiącym twórczo rozwiązywać problemy, tolerancyjnym, zdolnym do integracji, szanującym tradycje narodowe, otwartym na potrzeby innych.

• Szkoła zmierza do ukazania uczniom różnych sposobów zdobywania wiedzy i wykorzystywania jej do pozytywnego wpływu na zmianę środowiska, rozwój własnej osobowości pod względem intelektualnym, emocjonalnym, społecznym.

• Szkoła pełni także w najbliższym środowisku ucznia rolę kulturotwórczą, inspiruje i dzieci i nauczycieli do doskonalenia się i przestrzegania wspólnie podjętych hierarchii humanistycznych wartości.

• Jest kameralną, 12 - oddziałową placówką do której uczęszcza 253 uczniów.
    W szkole funkcjonuje oddział przedszkolny.

• Szkoła jest mała, jednopiętrowa. Ze względu na małą ilość uczniów, wszyscy się tu znamy! NIe ma anonimowości, atmosfera jest kameralna.

•  Średnia liczba uczniów w klasie - 23 osoby. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8.00 (na jedną zmianę)i trwają najpóźniej do 14.20.

• Dla dzieci czynna jest świetlica. Dzieci mogą w niej przebywać od godz. 7.00 do 17.00.

• Szkoła nr 82 od lat współpracuje ze szkołą podstawową z Dortmundu w ramach Międzynarodowego Konkursu "Spotkanie z Europą Wschodnią"

• Tradycyjnie w szkole organizowane jest pasowanie na ucznia, uczniowie klas szóstych piszą wraz z rodzicami próbny sprawdzian, corocznie z sukcesem bierzemy udział w Radosnej Paradzie Niepodległości, a w okresie świątecznym przedstawiamy Jasełka. Wiosna to czas projektów ekologicznych, a także doroczny Festyn Rodzin Grabiszynka.

• Szkoła bardzo ściśle współpracuje z radą Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek. Uczniowie przygotowują, dla Klubu Seniora, uroczystości: z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, rocznicy odzyskania niepodległości (wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych), w szkole prowadzone są nieodpłatne zajęcia komputerowe dla Seniorów.